Aleš Kauer

HAPPYEND

2020, básnická sbírka + 30ks obsahuje bonus HappyEND zin a plakát ---> objednávejte na xkauera@seznam.cz

obálka knížky

Básnická tvorba Aleše Kauera vychází ze silného vnitřního pnutí, lyrický subjekt jeho básní bývá snadno identifikovatelný s autorem samotným. Ve sbírce Vně/Mně vydané v autorově nakladatelství Adolescent v roce 2014 je to Kauer smyslový až orgastický, nebojí se říct, že láska je jen jemněji vyladěné ego.

Ve sbírce HappyEND je to již docela jiný Kauer, který z beatnické až hedonistické pozice (nikoli pózy) přešel autorsky k něčemu, co by se dalo laicky zvenčí nazvat jako coming out. Jenže je to spíš citlivé coming in, cesta dovnitř a do minulosti, do dětství a dospívání. Místy probleskávají na Kauera nevídané humorné sekvence.

Zájemci o pozadí v knize přítomných hudebních motivů a aluzí mají možnost podívat se do verbalizovaného a přeloženého soundtracku písní, jež autor intenzivně poslouchal během vzniku knihy.

Jan Spěváček, červenec 2020

HappyEND zin, písňová topografie, jež mapovala moje pocity při dokončování sbírky HappyEND. Verbalizovaný soundtrack, s nímž jsem trávil několik posledních měsíců mi přeložili nebo volněji přebásnili moji milí přátelé: Marie Feryna, Markéta Johnová, Michal Janků, Jakub Kupec, Adam Ruschka a Jan Spěváček (s pomocí Markéty Kněžíčkové), kterýmž tímto velmi děkuji. Vychází v limitované edici třiceti kusů.

Aleš Kauer, červenec 2020

náhled knížky 1 náhled knížky 2 náhled knížky 3 náhled knížky 4

Aleš Kauer
Symbolické násilí (fragment)

„Heroes“ je taky o srabech,
o vašich mužích, již neudělali nic pro to,
aby zůstali v našich očích hrdiny.
Ale my jsme dávno vyrostli
a místo toho, abychom se těšili
z optimistické budoucnosti,
začínáme koncem světa.

(...)

Koncepce knížky, koláže a grafické zpracování Aleš Kauer, písmo Kozuka Gothic, vydáno nákladem 99 kusů, z nichž 30 je s vloženým zinem. svazek 29, Jihlava 2020, Cena 250,- Kč, s vloženým bonusem 450,- Kč, ISBN 978-80-906677-9-2