SIMPLY THE BEST

ALBA 2017

Algiers - The Underside Of Power

Underside To Power je přímou reakcí na současné politické a sociální klima. Primitivně elektronický puls Suicide, punkový vzdor & soul of Motown v radikálním mixu.

Arca - Arca

Křeče elektronického zvuku, improvizovaný balet ztrácející se v textuře venezuelských textů.

Dirty Projectors - Dirty Projectors

Z podvědomí se postupně klube zjištění, že všechny druhy bublin - privátní nebo sociální - mohou být falešným komfortem. David Longstreth o jedné takové Little Bubble svědčí na svém sólovém albu.

Four Tet - New Energy

Nové dílko Kierana Hebdena přistupuje ke zvuku strukturovaněji, je postaveno na perkusivních harmonických texturách "tmavých dřevin", které ladně splývají s elektronickou hudbou.

Jarvis Cocker & Chilly Gonzales - Room 29

Dva pokorní voyeuři nepokojně hledící do přeplněného pokoje č. 29.

King Krule - The OOZ

Album, které se těžko klasifikuje. The OOZ se každým poslechem zjevuje novým způsobem. Archy Marshall si album sám produkoval, vytvořil hutný, klaustrofobický zvuk. Není vůbec od věci postavit tohoto dvacetiletého kluka vedle ostříleného veterána Toma Waitse. Oba se svým způsobem noří do podsvětí svých představ, které mají nezpochybnitelnou kvalitu. 14. 2. v Roxy na viděnou

Perfume Genius - No Shape

Aneb jak se dají jemně napadnout všechna hudební queer klišé.

Ryuichi Sakamoto - async

Ryuichi Sakamoto se po vážných zdravotních potížích vrátil s famózní nahrávkou async. Zvukové textury, white noise, field recordings... & nálady a dojmy hrané na piano. Pokud někdo posouvá hranice Satieho estetiky, pak to bude nejspíš Sakamoto.

Sampha - Process

Nahrávce Process dominuje pozoruhodně zpracovaný smutek, ale víc než o sebepoškozování jde o proces sebepoznávání.

Slowdive - Slowdive

Nevěřím na comebacky, žádný comeback není dost přesvědčivý. Výjimky ale existují: Slowdive 2017, tohle je skutečně návrat ve velkém stylu, navíc po dvaceti letech.

Vince Staples - Big Fish Theory

Bezútěšná lyrická brilantnost je v dokonalém rozporu k experimentální produkci. Big Fish Theory je jedním z nejambicióznějších hip-hopových alb roku 2017. Zvukově má tahle deska mnohem blíž k Evropě - přesněji k Berlínu, než k USA - přesněji Atlantě.

Kate Tempest – Let Them Eat Chaos

Protože vzala hladinu oceánu a chrstla nám jí do ksichtu.